fotografia ślubna

Cenię sobie kadry pełne emocji szczególnie chętnie uwieczniam śmiech. Znajdziecie go całe tony w mojej galerii… dla mnie to po prostu, istota reportażu ślubnego. Pracuję wyjątkowo szybko od strony technicznej, więc pozostaje mi sporo czasu na obserwowanie ludzi. Czujne obserwowanie pozwala na szukanie kulminacyjnych momentów wydarzeń.

Poza aspektami technicznymi fotografii, olbrzymie znaczenie ma sposób pracy z ludźmi. Trudno opisać w skrócie taką umiejętność zwłaszcza, że jedni klienci twierdzą: „w ogóle go nie widzieliśmy na zleceniu”, a inni wspominają: „dynamicznie biegał, skakał, chował się za doniczkami, zagadywał i odwracał uwagę, aby po chwili zrobić niepozowane zdjęcie”. Ja po prostu lubię ludzi, uwielbiam się nimi otaczać i być tam gdzie coś się dzieje:) Zachęcam do przesyłania pytań, chętnie na wszystkie odpowiem. Do usłyszenia.

fotografia ślubna

fotografia ślubna WPJA.com

ciasne kadry i plastyczny bokeh

Szukając stylu i ogólnych zasad w które mógłbym wpisać charakter mojej pracy, natrafiłem na międzynarodową gildię zrzeszającą fotografów ślubnych – WPJA (The Wedding Photojournalist Association). Większość zasad, którymi kierowałem się do tej pory pokrywała się ze statutem organizacji. Nie czekając długo złożyłem aplikację, przeszedłem sito selekcji i w 2011r zostałem jej członkiem. Niedługo potem zdobyłem trzy wyróżnione miejsca w międzynarodowych konkursach fotografii reporterskiej. Konkurencja była ogromna, ok 3000 najlepszych fotografów ślubnych z całego świata.

The Wedding Photojournalist Association proudly recognizes the accomplishments and creative excellence of Artur Gawlikowski. The following awards have been earned by Artur from the WPJA. These achievements come with great merit considering the high level of competition that a member faces in the contests.

7th Place: Dancing (Action) – 2012 Q3 Contest   —> zobacz na WPJA.com

5th Place: Scene Setters – 2012 Q3 Contest   —> zobacz na WPJA.com

18th Place: Humor – 2011 Q3 Contest   —>   zobacz na WPJA.com