fotografia kulinarna

fotografia kulinarna

Gdzie właściwie pojawia się fotografia kulinarna? Zapewne niejednokrotnie będąc w jakiejś restauracji, widzieliście ich karty menu. Perfekcyjnie wykonana karta, która opiera się na zdjęciach, ma za zadanie wzbudzić u klienta pożądanie tego co w niej widzi. Sesje asortymentów są wyważeniem informacji i efektów wizualnych w oparciu o dostępne formaty i technologie druku.

fotografia kulinarna

sesje lodów i deserów

Jedne z najtrudniejszych zdjęć jakie wykonują fotografowie żywności. Desery i lody topią się momentalnie w warunkach studyjnych. Całość wymaga wręcz laboratoryjnych warunków i pracy w skali makro. Oświetlenie dla takiego planu zdjęciowego jest jednym z najbardziej skomplikowanych zadań – wszystko trzeba przewidzieć przed sesją, nie ma miejsca na poprawki.

fotografia kulinarna

fotografia kreacyjna

Na specjalne zamówienie wykonuję zdjęcia reklamowe, które są przeznaczone do późniejszego intensywnego retuszu i przetwarzania graficznego. Temat sesji może narzucać wykonanie nietypowego ujęcia, zastosowania efektów specjalnych… wszystkich działań, które pomagają stworzyć fotografię jakiej nie ma nikt inny.